• Felnőtt - Hévíz NB II. Női Kézilabda Csapat 2017.
  • 2019/2020

NB II NŐI KÉZILABDA BAJNOKSÁG Dél-nyugati csoport 11. forduló 2019.12.07.

Hévíz, 100 néző, vezette: Bazsó, Kertész.

HÉVÍZ: Molnár A. – Buzás 8, Burghardt V. 3, Penzer 4, Holczbauer 5, Burghardt L. 6, Horváth I. 1. Csere: Bán-Farkas /kapus/, Vágó, Borsi 1, Cseberkó.

Edző: Baranyai Norbert

Kiállítások: 20 perc illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4 ill. 8/6. Védés: 37 % ill. 24 %. Az eredmény alakulása: 6.perc 1-4, 24.p. 13-13, 41.p. 20-20, 55.p. 25-25.

A tehetséges, sportszerű és NB I. ifjúsági bajnokságban is játszó vendég együttes betörésekből szerzett góljainak köszönhetően többnyire vezetett az I. játékrészben, a jól támadó hazaiak 12-12-nél egy 4-0-s sorozatuknak köszönhetően tudtak egyenlíteni. Fordulás után döntőnek bizonyult, hogy megszilárdult a hévíziek védekezése, de a 41. percben 20-20-as állásnál rendkívül nehéz helyzetbe kerültek, ugyanis piros lap, majd 3-as(!) emberhátrány alakult ki, döntő momentum volt, hogy abban a 2 percben nem kaptak gólt, sőt szereztek egyet.

Később is kapták a 2 perces büntetéseket a zöld-fehérek, de a nehézségek megsokszorozták erejüket és kapusaik Vida két hetesét megfogták az utolsó percekben és többnyire már ők vezettek. NB II-ben ritkán látható izgalmak között dőlt el a pontok sorsa, mert 26-26-nál 4 perccel a vége előtt a hazaiak emberhátrányba kerültek és a vendégek 7-est lőhettek. Támadásban Buzás szélről 80%-ban értékesítette helyzeteit. Végül a nagyobb motiváltság és a rutin döntött a kevés cserével rendelkező Hévíz javára. Így harmadszor ünnepelhettek sorozatban, amit a közönség felállva tapssal köszöntött.

Jók: Buzás (a mezőny legjobbja), Burghardt L., Penzer, Holczbauer.

A Hévíz legközelebb 2020. február 08-án a listavezető Siófokot U22 csapatát fogadja 14 órakor.

Az Ifjúsági bajnoki mérkőzés eredménye: Hévíz- Vonyarcvashegy 40-22 (18-10)