2018.10.15.
  • Labdarúgás
  • Felnott
  • 2018/2019

Verőfényes, szélcsendes, nyárias időben mérkőzött meg egymással a Megyei I. osztály első és második helyezettje. A bajnokságban betöltött helyezéseket hűen tükrözte a játék képe. A csapatok már az első pillanatban minden energiájukat bevetve feszültek egymásnak. Amíg a Hévíz a szervezettségében és a gyors játékában bízott, addig a vendég csapat a lendületes szélsői segítségével igyekezett feltörni a ma is rendkívül masszív, stabil Hévízi védelmet. Már az első percekben eldönthette volna a Hévíz a mérkőzést, ha az első két lehetőségét gólra váltja. A kihagyott helyzetek sem vették el a hazai csapat támadó kedvét, mely a 6. percben egy vendég 16-on belüli szabálytalanság büntetőt eredményezett. A büntető rúgáshoz hévízi szokás szerint Tóth Gergő Ádám állt és ismét magabiztosan értékesítette, 1:0. A Szepetnek továbbra is igyekezett helyzetekig eljutni, több kevesebb sikerrel, ezzel szemben a Hévíz futószalagon dolgozta aki a lehetőségeit, melyek közül egy pontrúgás során Vass György fejelt a vendég kapuba, a félidő lefújása előtti pillanatokban, 2:0. A második félidőben nem változott a játék képe. Az 54. percben a frissen becserélt vendég játékos, Horváth Gábor az első labdaérintésével faragott a hátrányból: egy oldalszabadrúgást követően, az elalvó hazai védelem mellett 8 m-ről a rövid felsőbe fejelte a játékszert, 2:1. A kapott gólt követően a Hévíz csapata magasabb fokozatra kapcsolt, helyzet helyzetet követett és a 74. percben a 16-os vonalával párhuzamosan mozgó Horváth Dániel eresztett el egy lövést, mely megpattanva talált utat magának a vendég kapu közepébe, 3:1. A hazai csapat tovább növelte az előnyét pár perccel a harmadik találatot követően: a 16-on belül egy elkésett belépő 11-est eredményezett. A büntetőrúgást ismét Tóth Gergő Ádám végezte el, szintén hidegvérrel, megszerezve a Hévíz 4. gólját. Az utolsó 10 percben a hazai csapat hármat is cserélt, mely újabb lendületet adott az addig is nagy akarással küzdő, játszó Hévíznek. A mérkőzés utolsó perceiben a csereként beállt Török Milán indult a leshatárról, beadására Horváth Dániel, a védőt és a kapust megelőzve érkezett tökéletesen a rövid sarokra és helyezte a labdát a kapuba, ezzel beállítva az 5:1-es végeredményt. Közönség szórakoztató, sok gólos mérkőzésen a Hévíz csapata ilyen arányban is megérdemelten nyerte a rangadót és vette át a vezetést a bajnokságban.