Hévíz SK - Zalaszentgrót 2:1 (0:0)

2018.10.01.
  • Labdarúgás
  • 2018/2019

Gyönyörű, őszies, ámbár szeles időben kezdődött a mérkőzés, melyet 300 néző követett élőben. A két csapat az első perctől kezdve nagy erőket mozgósított, mely a pálya középső részén eredményezett folyamatos játékot, a kapuk elvétve forogtak veszélyben. A 30. percben Horváth Márió került helyzetbe az 5-ös sarkán, de lövés helyett a passzt választotta, melyet a vendégek kapusa lelesett. A második félidőnek a Zalaszentgrót adta meg az alaphangot: a 46. percben a körívről végzett el szabadrúgást a vendégcsapat, a felívelést a kapu előterébe fejelték és Gájer a kapust megelőzve a hosszú sarokba juttatta a labdát, 0–1. A kapott gólt követően a Hévíz nagyobb sebességre kapcsolt, melynek perceken belül meg is lett az eredménye: egy csúsztatás talált zalaszentgróti kezet a vendég büntetőterületen belül, a jogosan megítélt 11-est pedig Tóth Gergő Ádám magabiztosan értékesítette. Középkezdés után a góltól felpörgő hévíziek egy visszatámadás során megszerezték a második, egyben győztes találatukat: az 55. percben egy indítást Pajor Imre tett maga elé fejjel, melyre a vendégkapus ­robbant ki 25 méterre a kapujától, de a portás elvétette a labdát, Vass György pedig köszönte szépen és behelyezte a játékszert az üres kapuba. A két csapat egy rendkívül küzdelmes mérkőzést játszott egymással, habár a Hévíz végig dominált, nem sokon múlt a zalaszentgróti meglepetés.